Koniec administrowania pierwszego portalu indianistycznego w Polsce indianie.eco.pl

bluecien                              Przed ponad 13 laty, w wyniku połączenia prywatnych stron Marka NowoCienia i Dariusza „Bluewinda” Kachlaka, powstała największa wówczas, i przez wiele lat, strona poświęcona Polskiemu Ruchowi Przyjaciół Indian.

Zmagając się z nowinkami technicznymi, staraliśmy się odpowiadać oczekiwaniami polskich indianistów, w informowaniu o ciekawych wydarzeniach z cyklu „Co słychać u nas”, „Co słychać u nich”? Zebraliśmy w jednym miejscu dziesiątki linków do polskich stron indianistycznych, oraz do zagranicznych serwisów: tak, aby z jednego miejsca, mieć możliwość startu w indianistyczny wirtualny świat – po to, aby umieć odnaleźć się również w tym realnym.

Zapraszaliśmy na grupę indianistyczną Yahoo!, na fora indianistyczne, wirtualne pogaduszki na czatach; promowaliśmy muzykę indiańską, 500 najlepszych filmów o Indianach, przekazywaliśmy Wasze „ogłoszenia drobne”, promowaliśmy indiańską literaturę. Wraz z innymi indianistami, w oparciu o Wasze sugestie, stworzyliśmy „Etykietę Zlotową”, a także staraliśmy się wyjaśnić, czym jest Polski Ruch Przyjaciół Indian i co to znaczy być indianistą. Staraliśmy się jako pierwsi informować o wydarzeniach naszego środowiska, wizytach Indian w naszym kraju, umieszczać galerie i relacje ze spotkań – wszystko to także dzięki Wam.

Przede wszystkim jednak staraliśmy się dzielić jak najszerzej i najrzetelniej naszą wiedzą i pasją. Polski Ruch Przyjaciół Indian to zróżnicowane środowisko, w którym od prawie 40 lat wiele osób odnajduje ponadczasowe wartości – oparte przede wszystkim na kulturach tubylczych Amerykanów. Stworzona przez nas strona miała pomagać odnaleźć te wartości. Zawsze staraliśmy się dzielić naszą wiedzą, ale także zapraszaliśmy do współpracy – to dzięki Wam zebraliśmy pokaźną liczbę prac naukowych o Polskim Ruchu Przyjaciół Indian, a także o Indianach. Wielu z Was dzieliło się relacjami z podróży na Wyspę Żółwia, a także z naszych, krajowych wydarzeń: fiest, spotkań, czy Zlotów naszego Ruchu.

Ze względu na ograniczone możliwości techniczne oraz czasowe, strona http://www.indianie.eco.pl/ pozostawała głównie źródłem informacji – nie dążyliśmy do jej technicznych przeróbek. Z czasem, wraz z rozwojem internetu i innych możliwości wymiany informacji, aktualizacje strony stawały się coraz rzadsze. Mamy jednak nadzieję, że wiedza zgromadzona na naszym serwisie, również dzięki Wam, to wciąż dobre źródło informacji.
Wiele linków zewnętrznych na stronie, przez te ponad 13 lat, mogło się zdezaktualizować . Dziś mamy wiele innych możliwości wymiany informacji. Pamiętajmy jednak, że informacje nie zastąpią rzetelnej wiedzy, którą staraliśmy się bezinteresownie dzielić.

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 31.12.2013 kończymy administrowanie pierwszego portalu indianistycznego w Polsce http://indianie.eco.pl/
„Najszersze choćby łącze nie zastąpi rąk szeroko otwartych na powitanie, najpiękniejsza nawet strona – pięknych stron oglądanych własnymi oczami, żaden hot-line – gorącego serca i rady przyjaciela…”

Marek NowoCień, Dariusz Bluewind Kachlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polska, Wiadomości/Newsy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s