Madre de Dios: Będą monitorowali swoje terytorium z wykorzystaniem dronów

Dążąc do wzmocnienia i usystematyzowania inicjatywy nadzoru terytorialnego i społecznego monitoringu środowiska w obrębie terytoriów rdzennej społeczności Harakmbut, Międzyetniczne Stowarzyszenie Rozwoju Peruwiańskiej Amazonii (AIDESEP) zdobyło komplet dronów. Zdalnie sterowane maszyny zostały przekazane na ręce Rady Indian Harakmbut, Yine i Machiguenga (COHARYIMA) w celu monitorowania, raportowania i weryfikacji stanu terytoriów leżących w regionie Madre de Dios.

 

 

 

 

 

 

 

Zespół, który pomoże w monitorowaniu wylesiania i degradacji w Amazonii będzie zlokalizowany na terytorium społeczności Puerto Luz, w obrębie etnicznej wspólnoty Harakmbut. Przedsięwzięcie udało się dzięki wkładowi pozarządowej organizacji „Cyfrowa Demokracja”, która pomogła w pozyskaniu dronów marki „Phantom 2 Vision”.

Od połowy 2014 roku AIDESEP opracowywała inicjatywę w celu monitorowania obszarów, degradowanych i wylesianych, próbując pokonać ograniczone możliwości techniczne i fizyczne. Rada Harakmbut, Yine i Machiguenga (COHARYIMA) podziękowała za pomoc i partycypację w przedsięwzięciu ze strony AIDESEP, zobowiązując się do utrzymania przekazanych narzędzi w dobrym stanie. COHARYIMA nadal będzie wspierała instytucjonalne wzmocnienie organizacji i lokalnej bazy FENAMAD (Federacji rdzennych społeczności Madre de Dios i jej dopływów) wspólnymi siłami broniąc ziemi przodków w regionie.

Opracowanie: Damian Żuchowski
Na podstawie: aidesep.org.pe

Ten wpis został opublikowany w kategorii Deforestacja, Peru, Wiadomości/Newsy i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s