Wojownik Światła – wspomnienie o Rafale Kellerze

13 maja 2017 roku Polski Ruch Przyjaciół Indian (PRPI) oraz popularyzatorzy wiedzy o Rdzennych Mieszkańcach Ameryki pożegnali Rafała Kellera, wieloletniego członka ruchu i podróżnika, w ostatnich latach redagującego między innymi popularną stronę w serwisie społecznościowym: Indianie Ameryki

Rafał Keller

Rafał Keller mówiąc o swoim zaangażowaniu w kwestie kultury Pierwszych Mieszkańców Ameryki określał je „swoją pasją, swoim sposobem na życiem, a także odzwierciedleniem własnego wnętrza, które jest bliskie natury”.

Rafał ubolewał nad tym, że mieszkańcy wysoko rozwiniętych technicznie ośrodków naszej planety „nie interesują się Indianami, mają daleko gdzieś ich problemy, nie wspominając o wiedzy, której nikt prawie nie szuka i nie docieka”.

Wychodząc na przeciw tej inercji Rafał Keller założył stronę Indianie Ameryki przyjmując inną formułę przekazywania wiadomości niż Serwis Solidarnościowy „Borduna”.

„Na mojej stronie gloryfikuje i idealizuję Indian, robię to świadomie, celem przekazywania pewnych wartości; wskazuje na pewne potrzeby i problemy – pisał Rafał – przemycam w sposób przemyślany pewien stereotyp kulturowy (oczywiście w uproszczony sposób) by wskazać nie tylko na problemy tej nacji ale również na konsekwencje cywilizacyjne”. Strategia Rafała była bardzo skuteczna i przyniosła jego stronie ponad 17 tysięcy subskrybcji.

Niestety, niespodziewany bieg wypadków przerwał jego misję, ufajmy, że kontynuuje ją nadal w innej rzeczywistości.

Spoczywaj w Pokoju

Z Podziękowaniami za włożony wkład

Serwis Solidarnościowy „Borduna”

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Polska i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s