Odszedł Mirko Fernandez Sanchez (ku pamięci)

18 czerwca 2018 roku odszedł Mirko Fernandez Sanchez – urodzony w Peru, artysta, muzyk, malarz, współtwórca organizacji „Remenau” zajmującej się ochroną medycyny naturalnej z Puszczy Amazońskiej. Od wielu lat mieszkał w Polsce. To bardzo uderzająca strata dla jego rodziny, przyjaciół, towarzyszy podróży oraz środowiska indianistycznego w Polsce.

Mirko opisał swoje doświadczenie z nagłą chorobą w artykule „Nowo-twór – nowotwór” opublikowanym na łamach „Dzikiego Życia”  3/273 2017 MARZEC 2017 http://dzikiezycie.pl/archiwum/2017/marzec-2017/nowo-twor-nowotwor

Na łamach Serwisu Solidarnościowego „Borduna” Mirko Fernandez Sanchez pojawił się po raz pierwszy w 2009 roku, kiedy  wziął udział w Demonstracji pod Ambasadą Peru w Warszawie będącą odpowiedzią na gwałtowne represje skierowane przeciw Indianom z peruwiańskiej Amazonii, którzy stawili opór planom eksploatacyjnym na ich ziemiach, których kulminacją stało się starcie pod miejscowością Bagua. Jak wspominał wówczas Dariusz Kachlak „Całe wydarzenie trwało około 2 godzin i zgromadziło kilkunastoosobową grupę przedstawicieli różnych miast i środowisk, połączonych troską o Matkę Ziemię oraz przeciwstawiających się polityce wielkich korporacji. Pod koniec spotkania za akcje podziękował jeden z Peruwiańczyków mieszkających w Polsce, Mirko Fernandez, który do Warszawy specjalnie na to wydarzenie przyjechał z Łodzi”.

https://amazonicas.wordpress.com/2011/01/16/demonstracja-pod-ambasada-peru-20-09-2009/

Nie mówimy żegnaj, a do zobaczenia.

Więcej o Mirko Fernandezie Sanchezie

http://mirko.org.pl/witam-wszystkich/

https://kochanezdrowie.blogspot.com/2018/04/aguila-mirko-piekna-dusza.html

http://mirklofernandezsanchez.blogspot.com/

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Peru, Polska i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Odszedł Mirko Fernandez Sanchez (ku pamięci)

  1. Maksymilian Pelczarski pisze:

    Do zobaczenia Przyjacielu!

  2. Maggi pisze:

    Ogromna strata. Prawdziwy Przyjaciel ludzi. Pomagał ludziom. Bardzo dobry, życzliwy człowiek. Miałam zaszczyt Go znać. Nigdy o Tobie nie zapomnę Mirko 😦

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s