O stronie

 

Witaj internetowy wędrowco, Witaj internetowa wędrowczynio,

  

  

Cieszę się mogąc przywitać Cię na stronach Serwisu Solidarnościowego „Borduna”

  

Serwis solidarnościowy „Borduna” to otwarta, zaangażowaną inicjatywa, której celem jest dostarczenie możliwie jak najszerszej informacji na temat aktualnego stanu praw Rdzennych Mieszkańców Ameryki. 

  

 

 

Obok funkcji informacyjnych zadaniem witryny jest także:

  

–  monitorowanie przypadków pogwałceń praw i godności ludów indiańskich w obu Amerykach, zarówno w ujęciu teraźniejszym jak i historycznym,

  

– podejmowanie inicjatyw i działań solidarnościowych zmierzających do wyrażenia sprzeciwu a nawet zablokowania działań prowadzących do pogwałceń praw ludów indiańskich i nie tylko,

  

– uświadamianie i przypominanie ludziom, iż nie są biernymi statystami lecz pełnoprawnymi członkami życia publicznego, którzy mają prawo i obowiązek poszukiwać prawd i odpowiedzi – domagać się sprawiedliwości oraz realizacji podstawowych norm etyczno-moralnych,

  

– propagowanie  hasła: „Odległość geograficzna nie jest odwrotnie proporcjonalna do odpowiedzialności za nas samych”

  

otwarcie przestrzeni dla dyskusji i debaty,

  

  

Zapraszam do Współpracy,

  

Damian Żuchowski

  

 

 

  

  

 

7 odpowiedzi na „O stronie

 1. Czyżby nowa jakość wśród polskich stron poświęconych tematyce indiańskiej i – szerzej – ludów tubylczych? Oby nie zabrakło zapału, wytrwałości i – z czasem – współpracowników, bo sprawy warte zainteresowania wszystkich ludzi otwartych, wrażliwych oraz świadomych i ciekawych świata, a strona – warta uwagi, rozwoju i wsparcia.
  A tak na marginesie – nie znalazłem informacji, dlaczego właściwie serwis nazywa się „Borduna”; może warto to wyjaśnić, by czytelnicy nie marnowali czasu na googlanie, które może prowadzić np. na manowce innych blogów wordpressu. A może jednak posługiwać się wyłącznie bardziej „indiańską” i „marketingową” (zapewne szerzej kojarzącą się) nazwą „Amazonicas” z adresu www (zaś „Bordunę” wykorzystać np. w jakimś dziale?
  Mam nadzieję, że i ja, i inne sieroty po „Tawacinie” znajdą wiele ważnych powodów, by zaglądać tu systematycznie. I że z czasem możliwa stanie się jakaś współpraca (choćby wymiana linków do najciekawszych tekstów) z innym nowym interesującym projektem okołoindiańskim – serwisem prekolumbijskie.pl i rodzącym się w bólach z inicjatywy grupki młodych badaczy Indian czasopismem”Indigena”.
  Pozdrawiam i trzymam kciuki,
  Cień

 2. Marku… bardzo dziękuję za konstruktywny komentarz. Myślę, że z czasem na stronie będzie pojawiać się coraz więcej wiadomości, informacji oraz odnośników. Dział „o stronie” w najbliższych dniach zostanie jeszcze uzupełniony tak aby przesłanie strony stało się jeszcze bardziej jasne. Borduna to nazwa pałki wojennej Indian Amazonii. Nazwa może wydać się kontrowersyjna i stanowi pewne zapożyczenie, ale w żadnym wypadku nie ma namawiać do walki czy przemocy jako takiej. Ma raczej być symbolem aktywnego czynu, zaangażowania. Zastanawiałem się nad zmianą nazwy na jakąś bardziej charakterystyczną, łatwiej zapadającą w pamięć ale póki co pozostała stara.
  Jeśli mowa o artykułach i wiadomościach napisanych przezemnie, a w tym momencie to praktycznie wszystkie, które znajdują się na tej stronie – to gorąco zachęcam do ich publikowania w innych miejscach. Także na łamach prekolumbijskie.pl. Myślę, że już niebawem adres do strony prekolumbijskie.pl znajdzie się również w polecanych linkach na tej stronie.

  Dziękuję i również Pozdrawiam

 3. Jak trafiam w sieci na tak wartościowe miejsca, jak ta strona, to aż mi się gębą sama śmieje! Życzę powodzenia i wielu czytelników!!!

 4. Wioletta Krzyszczuk pisze:

  Witam,
  cieszę się, że trafiłam na stronę internetową serwisu „Borduna”. To dobra i potrzebna inicjatywa. Bardzo ciekawe artykuły. Interesuję się historią i teraźniejszością Indian. Muszę przyznać, że tak ciekawej witryny o tej tematyce dotychczas nie widziałam. Życzę wytrwałości oraz wielu pomysłów i sukcesów,

 5. Krzysztof Orłowski pisze:

  POWODZENIA!! :-))) Bywam w dżungli peruwiańskiej przynajmniej raz 1-2 lata.Gratuluję,to wspaniały pomysł.Zaczynam natychmiest polecać Twoją stronkę na facebooku!!

 6. gochirico pisze:

  Moze jakis newsletter tak by na stronce dodac? 🙂

 7. Cześć Damian,
  oferuję swoją pomoc 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s